Serdecznie zapraszamy do zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych takich jak wieża widokowa w Wieżycy (najwyższy szczyt w północnej Europie), ogród botaniczny w Gołubiu (1600 gat. roślin), skansen we Wdzydzach Kiszewskich.   

   Odległość od Trójmiasta ok. 50km. W okolicy znajdują się wypożyczalnie sprzętu turystycznego i wodnego, jazda konna i przewozy bryczka. Zapraszamy przez cały rok, przed i po sezonie na weekendy, wczasy, grzybobrania i wędkowania, andrzejki, święta, sylwestra, ferie zimowe dla całych rodzin i grup zorganizowanych.

Możliwosc skorzystania z zabiegów spa oraz masaży lecznicznio - zdrowotnych.

Pozdrawiamy i Zapraszamy.
Tur - Raj Gołubie.

Atrakcyjne miejsca do zwiedzenia:
Wczasy nad jeziorem Ogród botaniczny w Gołubiu:
We wsi znajduje się ogród botaniczny. Na obszarze 2,12 ha zgromadzono kolekcję roślin liczącą ok. 3500 gatunków i odmian (w tym 140 gatunków prawnie chronionych). Ogród rozwija się pod patronatem Katedry Ekologii Roślin i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi działalność naukową, dydaktyczną i społeczną.
Wczasy nad jeziorem Skansen w Szymbarku – 5 km:
Szymbark  – wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Stężyca na obszarze najatrakcyjniejszej części Kaszubskiego Parku Krajobrazowego - Szwajcarii Kaszubskiej u podnóża Wieżycy.  Zimą staje się ośrodkiem sportów zimowych. Przez Szymbark prowadzi turystyczny  szlak Wzgórz Szymbarskich.
W skansenie możemy znaleźć takie atrakcje jak najdłuższa deska świata, dom zbudowany „do góry nogami”, dom sybiraka.                       
Wczasy nad jeziorem Wieżyca – 8 km:
Wieżyca 329 m n.p.m. – najwyższe wzniesienie pasma morenowych Wzgórz Szymbarskich, jednocześnie najwyższy punkt całego Niżu Polskiego. Wierzchołek porośnięty lasem bukowym, na szczycie platforma widokowa - Kaszubska Wieża Widokowa im. Jana Pawła II. Najwyższe wzniesienie pojezierzy polskich, miejsce kultu starożytnych Słowian. Zwana też Kaszubskim Olimpem. Przez szczyt prowadzi turystyczny  szlak Wzgórz Szymbarskich.
Wczasy nad jeziorem Kamienne Kręgi w Węsiorach – 14 km:
Węsiory – wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim. W pobliżu wsi zachowało się cmentarzysko Gotów z I-III wieku. Zachowały się trzy kamienne kręgi i część czwartego oraz 20 kurhanów. Średnica największego kręgu wynosi 26 metrów i ułożona jest z kamieni o wysokości ok. 1,5 m.                                                                                           
Wczasy nad jeziorem Skansen Parowozów w Kościerzynie – 15 km:
Skansen Parowozownia Kościerzyna - znajduje się w Kościerzynie, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego przy ulicy Towarowej. Otwarcie skansenu nastąpiło w listopadzie 1992 po uprzednim (w roku 1991) zniesieniu funkcji lokomotywowni. Od roku 1885 na obszarze skansenu znajdowała się parowozownia, której rola znacząco wzrosła po wybudowaniu magistralii węglowej Maksymilianowo - Kościerzyna - Gdynia.                                                                                                                                                              
Wczasy nad jeziorem Muzeum Kaszubskie w Kartuzach:
Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach to muzeum w Kartuzach zajmujące się gromadzeniem eksponatów związanych z Kaszubami i zamieszkującą je grupą etniczną. Placówka ta jest wpisana do Państwowego Rejestru Muzeów.
Starania o utworzenie tego muzeum podejmowane były już przed wojną, jednak jej wybuch uniemożliwił to. 
Zobacz: www.muzeum-kaszubskie.gda.pl
Wczasy nad jeziorem Muzeum ceramiki kaszubskiej w Chmielnie:
Muzeum twórczości kaszubskiej rodziny Neclów. Zaczęło ono powstawać na początku 1993 roku, kiedy wśród działaczy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Chmielnie zrodził się pomysł utworzenia w warsztacie muzeum ceramiki. Spotkał się on z akceptacją i wsparciem finansowym władz samorządowych gminy oraz uznaniem rodzin Neclów i Elasów.                        
Wczasy nad jeziorem Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie – 24 km:
Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie - oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku, umiejscowiony w dworze szlacheckim, należącym w latach 1741 - 1783 do rodziny Wybickich. Tam urodził się Józef Wybicki, twórca Mazurka Dąbrowskiego, hymnu państwowego Polski.
Dwór zbudowany został przez rodzinę Gleissen - Doręgowskich na początku XVIII wieku, przebudowany został w latach 1741 i 1772 - 73.
Wczasy nad jeziorem Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach:
Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich - najstarszy w Polsce skansen założony w 1906 przez nauczyciela miejscowej szkoły Izydora Gulgowskiego i jego żonę Teodorę. Zgromadzono w nim obiekty ludowej kultury kaszubskiej z XVII - XIX wieku, w tym kompletne wyposażenie kilku budynków.
Zobacz: www.muzeum-wdzydze.gda.pl                           
Wczasy nad jeziorem Zamek Krzyżacki w Malborku – 100 km:
Zamek krzyżacki w Malborku (niem. Ordensburg Marienburg) trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim o kubaturze ponad 250 000 m3. Składa się z podzamcza, zamku średniego i zamku wysokiego. Jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie.                                    
Wczasy nad jeziorem Ruchome wydmy w Łebie – 90 km:
Powstawanie wydm jest ściśle związane z transportem i akumulacją materiału piaszczystego. Piasek pędzony wiatrem blisko powierzchni lub wleczony po niej zatrzymuje się za takimi przeszkodami jak głazy, zarośla czy nierówności gruntu - gromadząc się wówczas tworzy wydmę. Największe w Europie wydmy, które wędrują z prędkością 5-30 metrów rocznie znajdują się w Księstwie Łeba.
Zobacz: www.leba.pl                      

Today's Hot

Jezioro Dąbrowskie

Jezioro Dąbrowskie znajduje się w atrakcyjnej części obszaru Kaszubskiego Parku Krajobrazowego zwanego Szwajcarią Kaszubską...

... więcej

Zachód słońca nad Jeziorem

Jezioro Dąbrowskie łączy się poprzez wąski przesmyk z jeziorem Lubowisko i stanowi część szlaku wodnego...

... więcej

Domek Drewniany

Domek drewniany, letniskowy położony 50 metrów od Jeziora Dąbrowskiego...

... więcej